Miért éppen kecsketejjel?

A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.

2014. május 8., csütörtök

Homoktövises samponszappan extra ápoló hatással

Szülinapom alkalmából újból öntöttem egy szappant.
Végre elkészült... rengeteget vártam a homoktövis olajra...
Sampon szappan, mert hajat mosni is lehet vele, jól habzik, erről a kókuszvaj, és a ricinusolaj gondoskodik.
Ápol, hidratál, ezt a mandulaolaj, a sheavaj, a pálmavaj, és az olivaolaj, illetve a homoktövis olaj biztosítja.
Az utóbbi ezeken felül regenerálja a bőrt, hegek eltüntetésében kiváló, hajerősítő, égési sérüléseknél is használják. Magas A- és E-vitamin tartalma mellett sok C- vitamin is található benne.
A samponszappant természetesen nem csak hajra használhatjuk, hanem a bőr egész területén.
Kurkumát használtam színezékként, ettől jó narancs sárgás lett, de ez a szín változni fog, egészen a szappanosodás végéig.

"A kurkumin (sárga festékanyag) erős antioxidáns, terápiás alkalmazása nagyon hasonló számos bioflavonoidéhoz, hatékony gyulladáscsökkentő, antikarcinogén (daganatellenes), antibakteriális, antivirális (vírusölő), antimikrobás, immunstimuláló vegyület."/Antalvali.com/

Illóolajként édes narancsolaj van benne, ettől az ember vidámabb lesz, de ápolja a száraz bőrt, és különösen jól tisztítja a hajat, fertőzésgátló, és gyulladáscsökkentő... viszont, fényérzékenyítő hatása van, tehát használata után két óráig ne menjünk napra! 

Még egy összetevő: Házunk előtt levő kis diófa  öt kis levelét aprítottam össze, és  olívaolajban egy hétig áztattam... így gyorsan kis macerátummal gazdagíthattam a készülő szappant, mely ettől az összetevőtől korpás fejbőrre, égésre, fagyásra, ekcémára is megfelelő lett.

A diólevél jótékony hatásáról:
Külsőleg borogatásként a diólevél-főzetet, ekcéma, fagyás, égés, napégés, zúzódások, ínszalag megnyúlás, kötőszöveti gyengeség kezelésére, ízületi fájdalmak enyhítésére, ütésből eredő véraláfutások eloszlatására, pattanásokra, kelésekre, továbbá korpás fejbőrre használják. Segít a kiütések, az élelmiszer allergiából eredő bőrkiütések, csalánkiütés megszüntetésében. Jól alkalmazható fagyási sérüléseknél de a fizikailag fáradt lábra is kiváló, mind e mellett az ekcémát és egyéb bőrbetegségeket is jól gyógyítja.
Ha a diólevél-olajat fejbőrbe dörzsöljük, az erős hajhullás is kezelhető vele.

És, persze ez is kecsketejjel készült...
A kecsketej különösen finoman bánik a bõrrel, kálcium tartalmával egészségesebbé, puhábbá varázsolja. Gyorsan hidratálja és táplálja a bőrt.

Fontos ásványokat tartalmaz: kálcium, magnézium és kálium ,és vitaminokban is bõvelkedik: A, B, B2, B6, B12, C, D. A tejfehérje is rengeteg tápanyagot tartalmaz, ezért az ebbõl az anyagból készült szappan természetesen gazdag proteinekben.
A kecsketej szappan nyomán nem válik a bőr szárazzá és irritálttá. Sőt a meglévő bőrirritációk is elmúlnak. Természetesen tiszta és puha marad tőle a bőr. Minden bőrtípusnak ajánlom, de a leglátványosabb változást száraz, irritált, ekcémás bőrnél érhetjük el.


Mikor használhatom már?
... Hát, bizony, az még messze van! Ezt csak Június 20-ától tehetjük meg...


Én ebbe a szappanba már bele is szerettem!:)

1 megjegyzés: