Egy hónap "lazsálás" után ismét főztem szappant. Végre elmondhatom, hogy tényleg főztem, ugyanis ismét volt időm a meleg eljárásra. Ebben is egyre ügyesebb leszek, így immáron nem négy óra hosszát kellett mellette állnom, hanem csak másfelet. Ennyi idő alatt el is készült.
Egyre jobban be tudom azonosítani az állapotokat, amiken átmegy a massza. És, mivel, ez a fajta szappan már akár egy hét múlva is használható, így nagyon tetszik.:) Persze, a HP- szappanra /Hot process/ sokat kell várni, úgy értem, arra, hogy önteni tudjak... mivel egy sima hétköznapi estébe nem fér bele, időtartamából adódóan.
A színezése is tetszik, nem lehet (Vagyis inkább, én még nem jöttem rá, hogyan lehet.) egybefüggő színeket alkotni, minden színe olyan, mintha egy festményen lenne, a sárgás alapszín keveredik a színekkel.
Jelen szappanban a rózsaszínnel és a zölddel (mica porok) keveredik a sárgás, talán kicsit kékes alapszín.
És, hogy miért cseresznyevirágos ez a szappan?
Egyszerű a válasz, TAVASZ van. A nagybetűs tavasz. Minden virágzik, még a cseresznye is. És szeretem az illatát.
Ezt a szappant a kecsketejen kívül, amit a végén tettem bele, cseresznyevirágos zöld tea főzettel készítettem, és a MAYAM cég Cseresznyevirág parfümjét tettem bele, amelyet természetes növényekből, természetes úton állítanak elő... Csak ezért használtam jelen esetben parfümolajat... mert ez is természetes. (Aki aggódik, itt nézhet utána: cseresznyevirág mayam). És pár csepp ilang-ilang illóolajjal erősítettem az illatot.
Superfatnek ( = olyan ápolószer, mely már a teljes elszappanosodás után kerül a szappanba, többlet zsíradéknak hívjuk) finomítatlan kakaóvaj került a szappanba, ami kiváló ápolószer, elsősorban a száraz bőrűek számára.
A kakaóvaj hatásai a bőrre: A kakaóvajnak magas E-vitamintartalma van, a bőrnek
hosszan tartó hidratálást biztosít. Polifenolokat tartalmaz, melyek
megakadályozzák a szabad gyökök kialakulását, továbbá sebgyógyulást
elősegítő hatással rendelkezik, így ekcéma és pikkelysömör gyógyítására
is ajánlott.
Ezenkívül tartalmaz még szappanosított kókusz-, shea-, pálmavajat, olíva-, mandula- és ricinusolajat.
A mandulaolaj alkanna macerátum ( más néven báránypirosító) volt, amelytől picit kékesebb színe lett az alapmasszának, de nem feltűnően, mivel a szappannak csak 10%-a volt a mandulaolajos macerátum. Erősebb, és lilás szín eléréséhez legalább 30% -ban kellett volna alkalmaznom...Talán majd legközelebb.:)
Miért éppen kecsketejjel?
A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.
2015. május 1., péntek
Cseresznyevirág szappan
Címkék:
alkanna,
Cseresznyevirág szappan,
ilang-ilang,
kecsketej,
kókuszolaj,
mandulaolaj,
olívaolaj,
organikus kakaóvaj,
pálmavaj,
parfüm mayam,
ricinusolaj,
rózsaszín mica,
sheavaj,
zöld mica,
zöld tea
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése