Miért éppen kecsketejjel?

A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.

2015. október 30., péntek

Varázserdő szappan és illatzselé

Valami friss, cédrusos illatot szerettem volna szappanban, amely egy téli, varázslatos erdőt juttat az eszembe. Így 100%-os cédrus, boróka , kubeba és szegfűszeg illóolajokkal fűszereztem a szappankát.

A színezésben egy általam még sosem próbált technikát próbáltam. Három féle zöldes színnel: almazöld, illetve kék és sárga mica keverésével, és spirulina algával értem el. Az utolsó, negyedik pedig a szappanmassza saját, sárgás-fehéres színe volt.

A szappan alapjául kecsketej és pálmavaj, kókuszvaj, olívaolaj és sheavaj szolgált. Superfatként organikus sheavaj és ricinusolaj került bele. Icipici zöld csillámmal fokoztam a varázs-hangulatot.
Oldalról nézve ilyen lett:


Hat hét múlva használható, december közepétől.


Persze, készült karácsonyi varázs illatzselé is, ennek ötletét egy másik blogon olvastam. Nagyon szép és jó dolog, akár gyerekekkel is elkészíthető. Íme a recept:

1 zacskó zselatint felolvasztok egy deci vízben, és hozzáöntök még egy deci langyos vízet, jól összekeverem, ételfestékkel színezem, 1-1 kiskanál (vagy 10-10 csepp) 100%-os illóolajjal: nálam most kubeba, fenyő, szegfűszeg, fahéj illókkal fűszerezem, jól elkeverem, pici üvegcsékbe töltöm, és hűtőben hagyom szilárdulni. Én tettem az edénybe még pár szem szegfűszeget és egy fahéj rudacskát is, csak a látszat kedvéért.
Nincs irritálóan erős illata, de ha zárt térben van elhelyezve, pl. fürdőszoba., akkor finoman érezni lehet a helyiségben az aromáját.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése