Miért éppen kecsketejjel?

A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.

2017. október 17., kedd

Zöld diós olívaszappan

Most készülő szappanom egy hosszú érésű natúr szappan. Ez azt jelenti, hogy egyrészt,olajtartalma 100%-ban olívaolaj, másrészt pont emiatt, nem két hét, hanem minimum két hónap, de inkább még több idő múlva lehet majd használatba venni.

Hogy mitől zöld diós, azt is elárulom. Tavalyi évben gyűjtöttem zöld diót ( tavaly amúgy is volt bőségesen, sajnos ezévben az össz diótermés húsz szem volt), és azt sötét üvegbe raktam, felöntöttem hidegen sajtolt olívaolajjal, majd elraktam. Csak pácolódott (ezt nevezik macerálásnak), és várta, hogy mi készül majd belőle. Most jött el az ideje, bő egy év múlva, hogy felhasználjam.

A zöld diós macerátum elsődleges hatása a hidratálás és fertőtlenítés. Gombaölő hatása is van, és gyulladást csökkent. Magas C és B-vitamin tartalma van ( akár ehettem volna is meg, de nem akartam. :) ) , így a bőr öregedését is késlelteti. Hajra használva erősíti a hajszálakat, a fejbőrt pedig nyugtatja. Korpamentesítésre is kiváló. A hajnak fényt ad.

A fiatal dió még nem allergizál!!Így a belőle nyert macerátum sem.

Fontos tudni, hogy ezt a dióolajat én sf-ként (azaz superfatként, túlzsírozásnak) tettem a szappanhoz.

Színe, illata természetes, világosbarnás szín, melyet a dió macerátumnak köszönhet.

Kecsketejjel készült, természetesen.

Már várom! (Képeket később, jópár nap múlva teszek fel, hiszen ez olyan lágy szappan, hogy sérülésmentesen nem tudom kiszedni a formájából, egyelőre). Türelem!


2017. október 14., szombat

Körte illatú szappan

A ma készült szappanok végre tömb formába kerültek, ezek a kedvenceim. Itt lehet igazán alkotni, keveredhetnek a színek, és ebben van egy icipici varázs. :)

A szappan pálma-, kókusz-, olíva-, ricinus-, kukoricacsíra-olaj elszappanosításával, sheavaj és szezámmagos körömvirágkivonat hozzáadásával készült, kozmetikai körte illatolajjal és mica porral gazdagítva.


Ibolya illatú szappan

Még nyár végén készült, s mégpedig azért pont ibolya illattal, mert nagyon vágytam már rá, tavasz óta. Csak a nyár megint túl meleg volt a szappanfőzéshez. Így aztán csak vágytam egy jó kis ibolyás költeményre, de megvártam a tanévkezdést vele.

Az alap a régi, már bevált, pálma-, kókusz-, olíva-, repce- és ricinusolaj elszappanosításából keletkezett massza, melyhez kecsketejporból nyert kecsketejet, organikus sheavajat és kozmetikai illatolajat és színezőt kevertem. Formákba öntöttem.

Egy picit több illatot kevertem hozzá, így fürdés után még kis ideig érezni a bőrön az illatát. Nekem és a családnak tetszik. :)


2017. március 26., vasárnap

Muskotályzsálya - bergamott szappan

Sertészsírral, kókuszvajjal és ricinusolajjal készült, kecsketejes szappanom egy kissé tavaszias színösszeállításban valósult meg. Rózsaszínes-fehéres, kék glicerinfolyókkal.
Ápoló hatását a 12% mandulaolajnak köszönheti, illatorgiájáról pedig a 100%-os bergamott és muskotályzsálya illóolaj tehet.
Na-laktát került bele a tartósságért, keménységért;
kék mica por glicerinben a színhatásért;
pár csepp kármin, a rózsaszín érdekében;
és nyílgyökérliszt a finom illóolajok hosszantartó érezhetőségéért.



2017. március 14., kedd

Tripla levendula szappan



Levendula főzettel, 100%-os levendula illóolajjal, és szárított levendulavirággal készült szappan.


Sertészsír, kókuszvaj, repce- és kukoricacsíraolaj elszappanosításával jött létre a szappan rész.

Kecsketejporral, mézzel, kakaóvajjal és olívaolajjal készült az ápoló rész.

Nagy mennyiségű kakaóvajat tartalmaz (9%).

Került bele még:
  • Na-laktát (a tartósságért)
  • kármin,   (a lilás színért)
  • búzavirág (díszítésnek)
  • nyílgyökérpor (az illóolaj tartósabbá tételéért).
Pecsételés után, néhány más szappannal együtt:

2017. március 5., vasárnap

Babéros szappan

Alcím:Babéros szappan eukaliptusz illóval

Azért csak alcím, mert bár illatosra terveztem, az illóolajat elnyomta a babérolaj illata. Olyan, mintha benne se lenne. Sajnos.

Azonban keseregni nem fogok rajta sokat, nem kell aggódni. Színét adja a babérolaj (hidegen sajtolt), a szintén hidegen sajtolt kukoricacsíraolaj, és a spirulina alga. Ezek az ápoló összetevők is egyben.

Kecsketej folyadék alapon készült szappan, elszappanosított kókusz - és pálmavajjal, hidegen sajtolt repce- és ricinusolajjal.

És az üvegcse 100%-os eukaliptusz illó....
Na- laktát van még benne, a jobb kezelhetőség érdekében.



A babérolaj hatásai bőrre:


  •  antibakteriális, tisztítja a bőrt
  • frissítő, élénkítő hatású
  • gombaellenes
  • bőrpuhító, tápláló, védi a bőrt a kiszáradástól
  • nyugtatja a bőrt, gyulladáscsökkentő
  • antioxidáns
  • magas laurinsavtartalmának köszönhetően jó habzást biztosít a szappanoknak
  • fokozza a véráramlást az alkalmazási területen
  • korpásodás ellen
  • parazitaellenes.
Eredeti szövegezést itt találjátok. 

2017. február 27., hétfő

Mandarinos kecsketej szappan, meglepetéssel

Tavaszváró szappankám egy nagyon gyümölcsös illatú, kicsit szerelmes, kicsit bolondos hangulatú szappan lett.

Az alapolajok, melyek elszappanosításából készült a szappan alapja: a ricinus-, kókusz-, pálma- és hidegen sajtolt kukoricacsíraolaj. Tíz százalék vaj/olaj tartalom, ezen felül, gondoskodik a hidratálásról, bőrnyugtatásról. Ezek pedig: a hidegen sajtolt repceolaj, és az organikus sheavaj.

Karotinnal értem el a gyönyörű narancs színt. A meglepetések (fehér szívek, zöld szappangyöngyök) szintén kecsketejes, mandulaolaj tartalmú szappanok, melyek elő-előtűnnek a szappanok használata során.

 (Nyomokban meglepetést tartalmazhat!)

Kecsketejporral készült. Na-laktátot is tettem bele, a jobb eltarthatóság és a szappan jobb állaga végett.


Illata Satsuma kozmetikai illatolaj, mely a mandarinhoz hasonlít leginkább.
Azoknak ajánlom, akik szeretik a mandarin illatát, és  szeretnék érezni bőrükön is, úgy, hogy közben mégis természetest használnak.


2017. január 28., szombat

2017 első szappanja: Vanília-fehér tea szappan

Január sok betegséggel teli időszak volt, így nemhogy a szappanra, de  ennél százszor fontosabb dolgokra se jutott elég erő. Most, hogy végre egy kicsit jobban vagyunk, elkezdhettem a hobbimnak is élni, újra.


Rengeteg illó- és illatolajat halmoztam fel a múlt évben. Most két illatot próbáltam ki belőlük: a fehér teát és a vaníliát. Mindkettőt a Manske cégtől rendeltem.

Szappanomba rendkívül nagy ápoló részt tettem bele, mert bőrünk , itt a nagy hidegekben túl gyorsan szárad ki. Ezt is szerettem volna ellensúlyozni. Az ápoló rész az organikus sheavajnak köszönhető, ami ebben a műben 15% -ban van jelen. Ezen kívül tartalmaz még mandulaolajat, organikus kókuszvajat, kecsketejet.

Színeit főleg a kukoricacsíra-olajnak és a titán-dioxidnak köszönheti, a kék hatást mica porral értem el. Felvágáskor a színe még fehér volt, kék márványozással, de sajnos a vaníliának köszönhetően bebarnult. Mint, az várható volt. Így viszont rusztikusabb hatása van. Ezért nem vagyok annyira szomorú. :)


Az elszappanosított rész pálma-és kókuszvaj, kukoricacsíra- és ricinus olaj segítségével készült.

Ezeken kívül tartalmaz még:
  • vanília kivonatot, mely mandulaolajból és madagaszkári vaníliából készült, és a vanília magjait is tartalmazza (ezt kiegészíti az igazi vaníliával készült vaníliás cukor, mely az illatokon túl a habzást növeli).
  • Na-laktátot - ez javítja a szappan minőségét, keményíti azt, és a szappankészítés során segíti a munkámat, a massza kezelhetőségét javítja. A bőrre is jó hatással van. Teljesen ártalmatlan adalékanyag.
  •  glicerint (külön hozzáadva is, amikor színezek; de glicerin természetes úton is keletkezik az olajok elszappanosodása által).
  • propoliszos mézet: -gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, vírus-, baktérium- és gombaölő és hidratáló tulajdonságai miatt került bele.