Miért éppen kecsketejjel?

A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.

2020. május 1., péntek

Lilaakác illatú kecsketejszappan

Ma egy nagyon finom illatú szappant készítettem, elsősorban édesanyámra gondolva. Olyan illattal, amit mindannyian nagyon szeretünk.
Ha megérezzük az utcán akkor csak leállunk, és égre meredő orral csak szaglászunk, hogy mi ez az illat, és honnan jön?- mintha kutyusok lennénk. :)
A gyerekekkel szoktuk ezt csinálni, ha finom illatot érzünk. A lila akácnak is ilyen nagy finom, krémes, balzsamos illata van, amit családilag nagyon szeretünk.

Olyan jó dolgom van, hogy tavaly kaptam kettő magról ültetettet - amit édesapám és kisfiam ültettek együtt- és egy nagyobb tövet is. Bár még nem virágoznak az enyémek, de benne van a jövő virágzása.

S a szappanban addig is szaglászhatjuk.
Ami belekerült: sertészsír, kókuszvaj, ricinusolaj és szőlőmagolaj. Szappanosítatlan alkotóeleme pedig sheavaj lett. Van még benne kecsketejpor, tussah selyem, és ez meg az.
Az ez meg az: színek: kék és lila, tetejére pici zöld csillám került.
És lila akác illat.
Használható lesz kb két hét múlva, addig nagyon lágy. De azért ajándéknak már vasárnap jó lesz. Használhatósági idejét ruhák közé rakva is szívesen kivárja. :)


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése