Miért éppen kecsketejjel?

A kecsketej gyulladáscsökkentő, ezért kitűnően alkalmas külsőleges használata során a bőrallergia, ekcéma és kiütések enyhítésére.
Alacsony olvadáspontja lehetővé teszi, hogy 37 Celsius fokon képes felszívódni a bőr felsőbb rétegeibe.
A kecsketejben természetes módon jelen van az AHA-sav , amely finoman hámlasztja a bőr felső, fáradt rétegét és elősegíti a friss bőr képzését.

2015. december 18., péntek

Szantál- rózsa szappan

Kecsketejjel készült , és rózsaszirom olajjal, mely vörös, illatos rózsaszirmok szezámmagos kivonata. Természetesen hidegen sajtolt szezámolajjal.
 Ezen kívül még organikus sheavaj és hidegen sajtolt szőlőmagolaj is található benne, ápolószerként (azaz, nincs elszappanosítva.)

Ezek az olajok és a kecsketejben található zsírfelesleg tehet arról, hogy bőrünket nem érezzük a szappan használata után száraznak; olyan, mintha krémeznénk is magunkat. Minden szappanomat így készítem. (Kivéve a mosószappant.)
Ennek a szappannak 10%.-os zsírfeleslege van, azaz szinte kizárt, hogy valaki száraznak érezze utána a bőrét.
De, hogy szappan is legyen,  ezért olívaolajat, pálmavajat és kókuszvajat szappanosítottam.

Az illatárért az angol rózsa parfümolaj és a 100%-os tisztaságú szantál illóolaj a felelős.
A színeket zöld mica por (=csillámpala őrlemény, kozmetikai tisztaságú) hozzáadásával értem el.

Tetejét a nemrégiben készült, rózsa-geránium szappanom masszája adja. (Rózsabimbókat formáztam).

2015. november 27., péntek

Rózsa- geránium szappan

Ez a szappan attól lett különleges számomra, mert az ápolásért felelős organikus sheavaj és szőlőmagolaj mellé került rózsaszirom olaj is, mely a vörös rózsa szezámmagolajos kivonata.

Ez egy meleg eljárásos szappan, mely attól igazán kényeztető, hogy az adalékanyagok hozzáadásánál már nincs szabad lúg a masszában, azaz, mire az ápoló olajok belekerülnek, már a szappan készen van. Az illatok ezért sokkal inkább érezhetőek, a szappan azonnal használható, azonban állás nélkül nagyon gyorsan fogy. ezért ennél az eljárásnál is kell minimum két hét a használatba vétel előtt.

Ez a rózsás szappan nagyon sok olívaolajat tartalmaz, ezért sokkal lágyabb, és több ideig kell szárítani,mint más szappanjaimat.
Kecsketejjel és szappanosított olívaolajjal, pálma- és kókuszvajjal, és méhviasszal készült.
Titán-dioxiddal fehérítettem, és rózsaszín micával színeztem a masszát. A sárgás színt méhviasszal értem el.
100%-os geránium illóolajat és angol rózsa parfümolajat tartalmaz.
Tetejére törökországi, illatos rózsabimbók kerültek, és néhány szeletre lila csillám is.


Karácsonyéj és Mámoros szilva szappan

Igazából az éjféli mise hangulatát idéző, 100%-os tisztaságú fenyő és tömjén illóolajjal , és organikus sheavajjal , illetve kakaóvajjal készült szappan kecsketejből, és szappanosított pálma-, kókusz- és olívaolajból.

Ezért lett Karácsonyéj a neve.

Színét a mandulaolajban áztatott alkannától kapta, szürkés kékes-zöldes szín ez.
Néhány darab babérszappanból készült fenyőfa berakással készült.


A másik, most készült, s karácsonyra beérő szappanom a Mámoros szilva szappan. 

Szintén kecsketejjel készült. Az ápolást az elszappanosítatlan szőlőmagolaj és az organikus sheavaj adja, méhviasz is van, jó sok benne. Ettől a színe viszont nagyon sárgás lett, ezt a színt titánnal tompítottam, s kevés rózsaszín mica porral színeztem.
Elszappanosított pálma-, kókusz- és napraforgóolaj van benne.
Illatáról pedig a Mámoros szilva parfüm gondoskodik.


2015. november 11., szerda

Mézeskalács szappan



A sok mézes sütemény és forralt bor után ideje volt már a fürdőszobába is becsempészni a karácsony illatát. Igaz, a fürdőzselé már ott csücsül egy-két hete a mosógépem tetején, de az talán ki is tart addig, míg használatba vehetem végre az új mézeskalács szappankát.



Ez a szappan igazi mézeskalács illatot áraszt, és ha a szappan ehető lenne- de nem az, nem kell kipróbálni- akkor biztosan finom lenne, ugyanis van benne mézeskalács fűszer, termelői hársméz, 100%-os gyömbér, fahéj, kubeba  és szegfűszeg illó, sőt, még vanília kivonat is.

De, hogy mégse legyen ehető, arról a szappanosított kókusz-, pálma-, olívaolaj tehet. Körömvirágteában oldottam a  lúgot, és az elszappanosodás után kapott egy jó adag organikus sheavajat, és egy kevés termelői méhviaszt a szappan. Kecsketejet  is csempésztem bele,  méghozzá por formájában, melyet egy kis desztillált vízben kevertem fel, s a szappanosodás végén adalékoltam bele. Színét a körömvirágtea és egy kis holland kakaópor adja.

Ez a szappan NEM ARCMOSÁSRA való, elsősorban fahéj olaj tartalma miatt.
Viszont rendkívül hatékony a cellulitiszes bőr masszírozására, a bőr méregtelenítésére.


Az összetevőkről pár mondatban:

A fahéj illóolaja serkenti a bőr vérkeringését, fájdalomcsillapító, fertőtlenítő hatású. Egyes orvosok azt állítják, hogy lázcsillapításra is használható - bedörzsöléssel... (ezt nem tudom megerősíteni,mindenki nézzen jól utána...).

A gyömbér olajának rendkívül sok hatása közül kiemelném a fertőtlenítő, izzasztó, fájdalomcsillapító , vérkeringést serkentő hatását. Kedélyjavító is, ebben a téli időszakban kifejezetten ajánlott.

A kubeba olaj is antidepresszáns :) , de szintén fertőtlenítő, reumás fájdalomra ajánlott, aknés vagy más fertőzött bőrre, bőrgombára, ízületi gyulladásokra.

A szegfűszeg illóolaja antimikrobiális, parazita- és vírusellenes, általános és idegrendszeri tonizáló, görcsoldó, gyulladáscsökkentő és helyi érzéstelenítő.

2015. október 30., péntek

Varázserdő szappan és illatzselé

Valami friss, cédrusos illatot szerettem volna szappanban, amely egy téli, varázslatos erdőt juttat az eszembe. Így 100%-os cédrus, boróka , kubeba és szegfűszeg illóolajokkal fűszereztem a szappankát.

A színezésben egy általam még sosem próbált technikát próbáltam. Három féle zöldes színnel: almazöld, illetve kék és sárga mica keverésével, és spirulina algával értem el. Az utolsó, negyedik pedig a szappanmassza saját, sárgás-fehéres színe volt.

A szappan alapjául kecsketej és pálmavaj, kókuszvaj, olívaolaj és sheavaj szolgált. Superfatként organikus sheavaj és ricinusolaj került bele. Icipici zöld csillámmal fokoztam a varázs-hangulatot.
Oldalról nézve ilyen lett:


Hat hét múlva használható, december közepétől.


Persze, készült karácsonyi varázs illatzselé is, ennek ötletét egy másik blogon olvastam. Nagyon szép és jó dolog, akár gyerekekkel is elkészíthető. Íme a recept:

1 zacskó zselatint felolvasztok egy deci vízben, és hozzáöntök még egy deci langyos vízet, jól összekeverem, ételfestékkel színezem, 1-1 kiskanál (vagy 10-10 csepp) 100%-os illóolajjal: nálam most kubeba, fenyő, szegfűszeg, fahéj illókkal fűszerezem, jól elkeverem, pici üvegcsékbe töltöm, és hűtőben hagyom szilárdulni. Én tettem az edénybe még pár szem szegfűszeget és egy fahéj rudacskát is, csak a látszat kedvéért.
Nincs irritálóan erős illata, de ha zárt térben van elhelyezve, pl. fürdőszoba., akkor finoman érezni lehet a helyiségben az aromáját.

2015. október 22., csütörtök

Főzött levendula szappan

Sziasztok!
Immár sokadik levendula szappanomat készítettem, mindegyik egyedi volt. Ez a mostani inkább mintájában más, mint a többi. Lilás-fehéres, ahogy megálmodtam.

Az ápolást a minden bőrtípusra használható organikus sheavaj és édesmandula  olaj biztosítja.
Kecsketejjel, és desztillált vízzel készült, elszappanosított zsiradékból, melyek a következők: pálmavaj, kókuszvaj, napraforgóolaj, ricinusolaj, sheavaj.
A színekért a titán-dioxid , és a lila mica por tehet.
Őrölt kerti levendulavirág, és 100%-os illóolaja található benne.
Két hét száradási idő után bármikor felhasználható.



2015. október 17., szombat

Sütőtökös szappan

A sütőtököt enni és kenni egyaránt jó dolog. Ha esszük, belülről töltjük fel a szervezetet vitaminokkal, elsősorban C- és A-vitaminnal. Ha kenjük, szépíti bőrünket, segít a ránctalanításban, az aknék eltüntetésében, hidratál, feszesít.

Tegnap éjjel végre elkészítettem az idei sütőtökünkből - ,ami amúgy nagyon finom, kanadai sütőtök volt- a tökös szappant.

Organikus sheavaj és hidegen sajtolt jojobaolaj teszi kiváló bőrápolóvá minden bőrtípus részére. Termelői méhviasz gazdagítja, melyet Dezső bácsi méhészetéből kaptunk,Nagyatádról.
100%-os kubeba illóolaj teszi felejthetetlen élménnyé a vele való barátkozást.  Vaníliás cukor, kardamom és fahéj fűszerezi, de nem hivalkodóan.



A szappan alapjául szappanosított  kókusz-, pálma-, napraforgó- és ricinusolaj szolgál.
Kecsketej és sütőtökpüré is került bele, még színezés előtt, s hogy ne legyen sötétbarna, egy kis narancs színű mica porral sárgítottam rajta.
Ezt a szappant meleg eljárással készítettem, így már november elejétől igénybe vehető.

2015. október 12., hétfő

Levendula szappan

Sziasztok!
Ma a levendulásaimat is megmutatom. Semmi csicsa nincs benne, csak a lilaság, s a forma. Ugyanis ez is hideg eljárással készült, mert, naná, hogy kell lila hópehely is a háznál. :)
Szóval, készült ez a levendulás is, 100%-os tisztaságú illóolajjal.

Kecsketej, szappanosított pálma-, kókuszvaj, napraforgó-és ricinusolaj adták az alapot, az extra hidratálásért pedig az extra szűz olívaolaj és az organikus sheavaj tehet.
Lila micával értem el a lilaságot, és  egészben hagyott levendulavirágok találhatók benne, hogy csinos legyen.

Az extra szűz olívaolajat, mint szépítőszert, már az ókorban is használták. A királyokat, uralkodónőket, a csecsemőket kenték be, hogy fiatal maradjon a bőrük. Hidratál, gyorsan felszívódik, melegít és gyógyít, így reumatikus panaszok kezelésében is segíthet. Késlelteti a ráncok kialakulását, rugalmassá teszi a bőrt.

Az organikus sheavaj hidratál, minden bőrtípusra alkalmas ápolószer, gyulladáscsökkentő, regeneráló, tápláló vaj, csökkenti az ekcémás bőr tüneteit, borotválkozáshoz is hasznos vaj, mert a berepedezett bőrt gyorsan gyógyítja.

November 13-tól lehet igénybe venni.
Normál és száraz bőrre ajánlom.

2015. október 10., szombat

Vaníliás szappan

Szerettem volna valami igazán mutatós, téli szappant, no nem azért, mert holnapra már várható a hó, hanem készülve a télre. A képeken látható kis hóemberek is saját kezűleg, gyerekeimmel készültek.



(Az ugye látszik, hogy milyen átszellemült tekintettel nézi a hátsó hóember a havat?)


Olyan illatot szerettem volna bele, amiről - legalábbis nekem- az a kép ötlik be, hogy a kandalló előtt ülök egy jó meleg teával a kezemben, és pattog a tűz, miközben szürcsölöm a teát. Nekem a vanília (jelen esetben vanília parfümolaj) ilyen illat. Meleg, érzéki, simogató.
Ezt az érzékiséget erősíti a szappanban az organikus kakaó és  sheavaj, s a leheletnyi keserű mandula illóolaj is...

Az organikus kakaóvaj hidratál,táplál, bőrgyulladást enyhít, gátolja a bőr öregedését, nagy mennyiségű E-vitamin tartalmának köszönhetően.

Az organikus sheavaj lágyítja, puhítja a bőrt,  táplál,igen magas A-., E-, és F -vitamin tartalma miatt, szépíti a bőrt. Csecsemőkortól fogva használható a bőrre. Magas allantoin tartalma miatt nagyon hatásos a gyulladásos folyamatok megállításában. (pl.ekcéma, kiütések kezelésében, de borotválkozás utána is jó.)

Kecsketejjel készült, elszappanosított kókusz-, pálma- mandula-, ricinusolaj, napraforgóolaj található benne. De ne boncolgassuk, inkább szaglásszuk, tegyük a ruhák közé, és fürödjünk vele. Végül is, azért készült.

Száraz, normál és érett bőrre ajánlom.
Ez az adag november 5-től lesz használható állapotban.

2015. szeptember 17., csütörtök

Csipkebogyós-aloés szappan

Mai napon egy olyan kreálmányt mutatok be, amely zsíros, vegyes arcbőrre hatékony ápolószer lesz.
Ez pedig a csipkebogyós-aloés szappanom, melynek nemcsak e két adalékanyaga, hanem elég sok alkatrésze gondoskodik a zsíros bőr tisztán tartásáról, ápolásáról, rendbehozataláról, a gyulladások mérsékléséről.




Rozmaring és narancsvirág illóolajjal kényezteti a lelkünket, belélegezve segít a napi szorongásaink leküzdésében. A rozmaring illóolaj a zsíros bőr ápolásában is kiváló eredménnyel vesz részt, frissít, tisztán tart, antibakteriális hatású.
Csipkebogyó pürével és aloé vera géllel, illetve organikus shea vajjal, hidegen sajtolt szőlőmagolajjal és kiváló minősítésű jojobaolajjal ápolja bőrünket.
 A szappanosított vajak,olajok, melyekből a szappant nyertem: pálmavaj, kókuszvaj, ricinusolaj.
Folyadékalapom a kecsketej volt.

Jó habzású szappanka lesz, szeptember végétől használatba is veszem.

2015. szeptember 10., csütörtök

Babérolajos szappan kubeba illóolajjal

Nagyon -nagyon finom a babérolaj illata. Felidézi bennem  olaszországi nyaralásaim emlékét. Már régebben sikerült vennem babérolajat, melyet nem a levél áztatásával, hanem a babér magjának kisajtolásával nyernek. Ez egy nagyon nagyon drága dolog, és örültem, hogy végre hozzájutottam,  azonban, semmit sem kezdtem vele. Az aleppói szappanhoz extra szűz olívaolajat kellett volna még vennem, de végül csak nem sikerült beszereznem ezt a másik fontos hozzávalót. Így, amíg várok az olívaolajra, addig is készítettem egy kis babérosat, hogy végre megtudjam, milyen is a főzött babérszappan illata.

Kiderült. Sokkal- sokkal mélyebb illata lett, mint nyersen. Így került hozzá  még egy kis kubebabors illóolaj is, természetesen, 100% -os. Így egy kicsit olyan, mintha egy tál narancs került volna össze egy tál babérlevéllel a szobában. A babér még mindig erősebb, de számomra így sokkal kellemesebb az illata.

Bár a kubebabors kínai növény, a babér pedig mediterrán, tehát közel sem egy helyről származnak, mégis, hatásukat tekintve jól összeférnek egymással. Ugyanis mindkét anyag kiváló a zsíros, gyulladásos bőrre , illetve mindkét anyag izomfájdalom csökkentő, ezért ízületi gyulladásra is használják. Fertőzésekre ajánlott, mivel a babér illata nyákoldó hatású, illetve mindkettő anyag gomba- vírus- és baktériumölő hatású. _Erős illatuk miatt rovarriasztásra is tökéletesek,  és  mindkét növény gyógyászatilag is elismert hatású.

Ezt a szappant zsíros bőrre terveztem, mivel a bele került nagy mennyiségű organikus sheavaj, a zöldagyag, a babérolaj, a himalája só, és a 100%-os kubeba illóolaj is nagyon jót tesz a zsíros bőrnek.

Kecsketejjel  készült szappan, szappanosított pálma-, kókuszvaj, mandula-, napraforgó-, babér- és ricinusolaj hozzáadásával készült. Organikus sheavaj elszappanosítatlanul található benne, ez gondoskodik az aktív ápolásról.

A kubeba illóolaj izomfájdalmak kezelésére használatos -többek között- a kínai gyógyászatban,  összehúzó, fertőtlenítő hatása van, csökkenti a túlzott izzadást, gomba- , vírus- és baktériumölő. Rovarriasztó hatása is ismert.

A babér olaja ízületi gyulladás hatékony kezelésében használatos, ezen kívül  fertőtlenít, baktérium- és gombaölő, rovarriasztó.


2015. augusztus 25., kedd

Körömvirágos citromfű szappan

Ma a gyerekek jól elaludtak, így kivételesen délben tudtam készíteni - az éjjeli szappanozás helyett- egy adag finom szappant. ( Meg kell jegyeznem, ez mindenképp átvitt értelmű  finomság, mert nem étkezésre szántam... bár, volt, aki megkóstolta... brrrr....)

Citromfüves lett, mivel egy nagyon jó barátnőm imádja ezt a fajta szappankámat, és kért, hogy csináljak megint.

Kellett hozzá egy kis kerti citromfű őrlemény, kevés parajdi só, kecsketej, pálma-, kókusz-, shea- és kakaóvaj, némi napraforgóolaj, és sok-sok körömvirág macerátum szezámolajjal.  Ez utóbbi adja az ápoló olaj hányadot, ami ez esetben 6%.

A körömvirág sárgás színét kihasználva, kék mica port tettem bele, melytől a szappan zöld lett.
 És került bele 100%-os citromfű illóolaj is.


Ez a szappan hideg eljárással készült, mert a sok kis szilikonformámat is használni szerettem volna végre. Ennek folyományaként azonban eme művem csak október első hétvégéjétől válik használhatóvá.

2015. augusztus 19., szerda

Vaníliás- kávés szappan

Micsoda jó nekünk, hogy nem székesfővárosunkban, hanem egy homokos szigeten élünk, ebben a nagy esőzésben! A homokos talajunk mind beszívta a sok vizet, és a növényeink csudaszépek lettek ettől! Végre van lehűlés is, a konyhában 25 fok, igazi jó szappanfőző idő lett.

Régóta elfogyott már a kávés szappanom, és nagyon régóta az eszemben van a vanília kivonat illata.. Legalább egy fél éve, vagy éve tettem el egy kis üvegcsében vanília kivonatot, mandulaolajjal, és ha arra jártam, ráztam rajta egy jót. Isteni illata van, de nem mertem szappanba tenni eddig, mivel nem tudtam, mi fog megmaradni az illatából.
Az én macerátumom vaníliás cukorból és mandulaolajból készült. Persze, készítettem vanília darabosat is, azonban annak nem lett erős illata sajnos.
Pecsétekkel

Mivel  a meleg eljárásos szappankészítésben egyre nagyobb gyakorlatom van, elmondhatom, hogy emiatt álltam végül neki a vaníliás szappannak. Hiszen a már elszappanosított olajokhoz teszem így hozzá, s a lúg ezért már nem bántja a macerátumomat. így esélyes, hogy megmarad a vanília illata, illatolaj nélkül is.
Pecsételés előtt

Készítettem egy jó kis alapot  pálma-, kókusz-, sheavajból és mandulaolajból, ezek elszappanosítva kerültek a masszába, illetve a sheavaj nagy része  /60g/ superfatként, azaz extra ápoló vajként, a végén került bele.
Mintázás

Felülnézet

Miután titán-dioxiddal kifehérítettem, színezgettem.
Az egyik részébe kecsketej és kávéőrlemény, illetve a vaníliás kivonatom került, míg a másik részét még színeztem tovább egy kis kávéval.
Az egészet egy tömbformába terítettem, és megszórtam barna cukorral.
Felvágás előtt


2015. augusztus 3., hétfő

Tiaré luxus szappan

Luxus szappan, mert jópár jól sikerült szappanom végeit reszeltem fel, és olvasztottam újra benne, kék mica por hozzáadásával és Taré virág parfümolajjal készült.

Összetevői:Szappanosított pálma-és kókuszvaj, sheavaj, kakaóvaj, mandulaolaj, ricinusolaj,kecsketej, 100%-os tisztaságú Tiaré virág parfüm olaj( Mayam),kék mica.

Levendula- mandarin szappan

A nyár nagyon terméketlen időszak a szappankészítést illetőleg. Ilyenkor annyira meleg van a "műhelyben", konyhámban, hogy ha beöltözök védőruhába, menten elájulok. Úgyhogy nem is főztem szappant, egyedül ezt készítettem eddig, ezt is abban az egy hétben, amikor 20 fok körüli volt a hőmérséklet.
Meleg eljárással, kecsketej hozzáadásával készült, superfatként organikus kakaóvajat és finomítatlan ricinusolajat tartalmaz, így elsősorban száraz bőrre használható.
Szappanosított kókuszvaj, pálmavaj, sheavaj, és mandulaolaj , illetve napraforgóolaj van benne.
A színeket a titán-dioxiddal való fehérítés után lila és narancssárga mica porral értem el.
100%-os levendula és mandarin illóolajat tartalmaz. Tetejére lila csillámpor és néhány szépséges rózsabimbó került.
Közepébe pedig belenyomtam az immár elkészült, és hónapok óta tervezgetett logómat.
Kislányomnak nagyon tetszett, és ez is volt a fő célom, mivel az ő névnapjára készítettem.:)





2015. június 2., kedd

Bodzavirág szappan és házi naptej

Ma elkészítettem az idei bodzaszörp hozzáadásával készült /amit tekinthetünk bodzakivonatnak is/ kecsketejes bodzavirág szappankámat, citrom illóolajjal "fűszerezve".
Meleg eljárással készült, mert most van nyár, és nagyon meleg, s rengeteget vagyunk a napon.
Ha esetleg le is pirulnánk, a bodzás szappan segít a bőr gyógyulásában, hiszen a bodza kivonatát égési sérülések kezelésére használják/ illetve használták anno.


Elszappanosítatlan ricinus és babassu olaj van benne, melyek kiváló hidratáló hatásukról ismertek.
A  bio, szűz babassu olaj könnyen szívódik a bőrbe, lágyítja, védi azt, késlelteti a bőr öregedését. Száraz fejbőrre is alkalmazható. Sőt, ha valaki be tudja szerezni, kiválóan alkalmazható a száraz, töredezett hajvégek ápolására, mivel könnyen beszívódik, és nem hagy zsíros érzetet, a hajon sem!

Citrom illóolajjal illatosítottam a szappant, így - de, amúgy is- napozás utáni frissítő fürdőhöz fogjuk használni, nem pedig napozás előtti fürdőhöz, a citrom fényérzékenyítő hatása miatt.

A ricinus olaj szintén erős hajvédő, indiai nők kenik evvel a hajukat, hogy gyorsan nőjön, és csodaszép fényes legyen, és életerős. Bőrlágyító, hegesítő és nyugtató hatása van a bőrön. Pigmentfoltok kezelésére, halványítására is használják, a száradt, fájó bőrt nyugtatja. Nagyon sűrű olaj, zsíros érzetet hagy maga után.
-- Égett bőr csillapítására -- reményeim szerint-- tökéletes lesz.

A szappanosítást  pálma-, kókusz- és sheavajjal és napraforgó olajjal értem el.

Kiszáradás után- körülbelül két hét múlva- használható lesz.

Elsősorban száraz bőrre, és napozás után ajánlom.



Házi naptej

Azért készült, hogy megvédjem a káros sugaraktól a családot, fizikai fényvédővel:
Kókuszolaj, jojobaolaj, méhviasz és cinkoxid van benne. A kullancsoktól való védelem érdekében pedig 100%-os geránium illóolaj.
A cink-oxid fényvisszaverő hatásáról is ismert, ártalmatlan, bőrbe nem felszívódó réteget képez.
A kókuszolaj és a jojobaolaj hatékony fényvédő, és a bőrt rendkívül hidratálja. Igy elkerülhető használatával a hámlás--- ha csak napozás utáni hidratálónak is használjuk.
Az égés pedig evvel a naptejjel is elkerülhető. Igazából, inkább napkrémnek kéne nevezni, mert nem folyik, méhviasztartalma miatt.
Azon sem kell aggódni, hogy fehérré válunk a krémtől... ugyanis, ha jól elkenjük, akkor nem feltűnő.
Illetve, a káros, bolti fényvédők is fehérre kenik az ember lányát. Már, ha felkeni. De nem keni.:)
A geránium illóolaj pedig - a legutóbbi kutatások szerint- távol tartja a vérszívókat.

Az oka ennek a nagy készületnek pedig az erdei túra volt, amire készültünk... És, ha rovarriasztóval kenem a gyerekeket, akkor a napvédőkrémet hova kenjem? Inkább összepárosítottam a kettőt.:)